Een van de doelstellingen van ons bloemen, bijen- en voedselbos is het bevorderen van de biodiversiteit. Bij het aanplanten van nieuwe bomen en struiken, het toepassen van een kruidenlaag en het telen van rogge, tarwe en allerlei soorten bloemen, willen we de inheemse flora en fauna niet vergeten. De bodem blijft zoveel mogelijk bedekt en we gebruiken biologische mest en aarde. In de zomer hebben de schapen van de Solognotes schaapskudde de paden begraasd. Lekker die klaver en topjes van de heggestruiken!

Zijn de Roggelelie en de Gele lelie vergelijkbaar?
Een prachtige bloem de Lelie, met de grootste bloemen van de Santacker. Ook fotogeniek en schildergeniek, op deze foto door Elieke geschilderd! Leuk ook die voortplantingsmogelijkheden van de Lelie, geslachtelijk,

Vlinder-Vogel tocht langs drie gaarden, Santackergaard, de Parkse Gaard en Ecovredegaard
Op 3 april staan de Pruimenbomen op de Santacker vol in bloei! Een mooie gelegenheid om het voorjaar te vieren? Vogels en vlinders beginnen “wakker” te worden. Wij gebruiken de

Vogels spotten op de Santacker
Hoe vogelrijk is de Santackergaard? Door met eigen ogen en oren te waarnemen, kun je die vraag deels beantwoorden. Aanvullend daarop gebruiken we ook de waarnemingen die we zelf doen

MISPELS en KWEEPEREN, bericht van een vrijwilliger
Kweepeer en Mispel, de meest intrigerende vruchten van de Santacker. Kweepeer Keihard, maar gekookt heerlijk, Mispel, eerst laten fermenteren!

Het land opschonen
Gedurende de zomer heeft het land de kans gehad ruig op te groeien, nu is de maaimachine langs geweest en hebben we al het hooi in een lange rij gelegd.

September oogst
Oogst van druivensapjes, flespompoen, bietjes, Kweepeer en Hokkaido. Op de achtergrond Eldense Blauwe pruimenjam